این حیوانات در معرض خطر انقراض قرار دارند

تاریخ، ساعت: 13 تیر 1403, 15:55

پلیکان مدیا

 

تنها در دهه اخیر، بیش از ۴۶۰ گونه منقرض شده است. گسترش فعالیت های انسانی تا حد زیادی مقصر این از دست دادن سریع تنوع زیستی است.

اینفوگرافیک زیر حیوانات در خطر انقراض را با تعداد یافت شده در طبیعت، بر اساس برآوردهای صندوق جهانی حیات وحش بریتانیا نشان می دهد.


توجه: این رتبه بندی جانوران در خطر انقراض، شامل گونه‌هایی نمی‌شود که از نظر عملکردی منقرض شده‌اند، در دهه‌های گذشته دیده نشده‌اند یا جمعیت آن‌ها دیگر زنده نیست.


 

رتبه بندی حیوانات در معرض خطر انقراض
تنها حدود ۷۵ کرگدن جاوه‌ای (Javan Rhinos) در حیات وحش باقی مانده است. این گونه هنگامی که برای اولین بار بین لبه شرقی شبه قاره هند تا اندونزی یافت شد، تعداد آنها به طور پیوسته با شکار و تسخیر سکونتگاه های انسانی کاهش یافته است. اکنون آنها را فقط در پارک ملی Ujung Kulon در جاوه اندونزی می توان یافت.

توجه: آخرین برآورد از سال ۲۰۱۳.

در واقع، جنگل‌های بارانی اندونزی که ۱۷ درصد از کل پرندگان، ۱۲ درصد از پستانداران جهان و ۱۰ درصد از گیاهان را در خود جای داده است، با افزایش جمعیت این کشور به طور پیوسته کاهش یافته است.

در نتیجه، این کشور قبلاً شاهد انقراض گونه های بسیاری بوده است و در حال حاضر چهار حیوان در فهرست ۱۰ حیوان در خطر انقراض دارد.

به غیر از کرگدن جاوه‌ای، ببر جزیره سوندا و اورانگوتان تاپانولی و سوماترایی در این فهرست قرار گرفته اند.

ببر جزیره سوندا کوچکترین ببر در بین تمام گونه های ببر است. همتایان جاوه ای و بالی آن به دلیل شکار و از دست دادن زیستگاه به انقراض کشیده شده اند.

اورانگوتان های تاپانولی و سوماترایی دو گونه از سه گونه میمون بزرگ هستند که در آسیا یافت می شوند.مطالب مشابه


ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

تمامی حقوق برای RamNews محفوظ است | طراحی و اجرا : kanotek
بستن