فرد حیوان آزار در گیلان محکوم به تیمار و حمایت شد

تاریخ، ساعت: 19 خرداد 1403, 11:53

ایرنا

 

از روابط عمومی و امور رسانه اداره‌ کل حفاظت محیط زیست گیلان، اکبر میغی روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: فردی که اقدام به حیوان آزاری کرده بود پس از شناسایی و طرح شکایت و پیگیری های حقوقی به حکم جایگزین مبنی بر یک سال کار ، حمایت و تیمار در قبال حیوانات با نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محکوم شد.


وی با تشکر از دستگاه قضا اظهار کرد: این فرد با انجام این عمل موجبات ترویج خشونت و همچنین جریحه دار کردن اذهان عمومی از طریق شکنجه و آزار حیوان را فراهم کرده بود که پس از دریافت گزارش و مستندات مربوطه با انجام اقدامات حقوقی و طرح شکایت، فرد مورد نظر شناسایی و دستگیر شد.
این مقام مسئول از همه دوستداران حیات وحش و مردم طبیعت دوست و با فرهنگ شهرستان درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه حیوان آزاری مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند؛حیوان آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی، بزهکاری یا اختلالات روانی است که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده و جرم تلقی می شود.


طبق ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی : «هرکس به عمد و بدون ضرورت حیوان حلال‌گوشت متعلق به دیگری یا حیوانی که شکار آن‌ها توسط دولت ممنوع اعلام شده است را بکشد یا مسموم یا تلف یا ناقص کند، به حبس از نود و یک روز تا ۶ ماه محکوم خواهد شد». همچنین طبق ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی هر کس برخلاف مقررات و بدون مجوز قانونی اقدام به شکار یا صید حیوانات و جانوران وحشی حفاظت شده کند، به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم خواهد شد و هرگونه تعدی مستوجب مسئولیت است.همچنین تضییع حقوق حیوانات طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده و به نوعی ترویج خشونت نیز محسوب می‌شود و از طرفی نظم عمومی جامعه را برهم زده و وجدان عمومی را خدشه دار می نماید.مطالب مشابه


ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

تمامی حقوق برای RamNews محفوظ است | طراحی و اجرا : kanotek
بستن